Klimatizace do bytu, pro domácnost, do pracovny, do místnosti, pro bytové prostory

Klimatizace do bytu, pro domácnost, pracovny, bytové prostory, chaty a chalupy se vyznačují především líbivým elegantním designem, tichým provozem a nízkými provozními náklady. Klimatizace nabízí vedle režimu chlazení i režim topení v režimu tepelného čerpadla. Je možné vybírat z klimatizačních systémů od základních modelů až po systémy s mnoha doplňkovými funkcemi a špičkovými provozními parametry.

Vnitřní klimatizační jednota pro domácnost, do bytu

Vnitřní klimatizační jednotky pro domácnost jsou malé, praktické, tiché se snadno čistitelným povrchem. Standardně jsou vybaveny základními filtry, ale mohou být dále doplněny o uhlíkové filtry, antibakteriálními filtry, ionizátory vzduchu atd. Intuitivní ovládání klimatizačních jednotek infračervenými dálkovými ovladači umožňuje snadné a přehledné nastavování provozních režimů a funkcí.

Nano-titanový filtr
V některých z našeich modelů je zabudován moderní nano-titanový filtr Hitachi, který zlepšuje funkci odstranění zápachu a eliminace částic.
Silent Mode
Tato funkce Vám umožňuje zvolit nejnižší stupeň chodu ventilátoru pro snížení hluku. Záleží pouze na Vás, který stupeň chodu ventilátoru nastavíte.
Powerful (maximální výkon)
Dočasně maximalizuje účinnosti chlazení nebo vytápění. Tímto docílíte rychle požadované teploty. Po max. 20 minutách se jednotka opět přepne na předchozí nastavený režim.
Nastavení výfukových lamel
Výfukovou lamelu je možné nastavit automaticky. K dispozici jsou dvě varianty 3D airflow diffusion (3D porudění vzduchu) – vertikální nebo horizontální.
One Touch Clean
Obzvláště při kratších provozních dobách se výměník tepla podle okolností nevyčistí dostatečně. Zvyšuje se tak výživná půda pro škodlivé látky uvnitř klimatizační jednotky. Tato funkce slouží k manuálnímu čištění a vysoušení výměníku tepla. Doporučujeme tuto funkci aktivovat minimálně po každém období chlazení.
Stainless Clean (nerezově čisté)
Všechny součásti v kontaktu se vzduchem mají nerezový povrch. Částice se takto nezachycují a netvoří uvnitř výživnou půdo pro škodlivé látky. Především alergici poznají výrazné zlepšení kvality ovzduší. Výsledek Vám umožní se nadechnout.
Individuální snímání teploty
Snímač teploty je zabudován na jednotce, ale i na samotném dálkovém ovládání. Slouží k měření teploty a pro přesnou kontrolu teploty v místnosti. Je-li dosaženo zvolené teploty, jednotka se automaticky vypne. Vy sami si rozhodnete, kde proběhne měření – přímo na jednotce přes dálkové ovládání, nebo si vyberete průměr obou hodnot.
Comfort Airflow
Senzor snímá aktuální pozici osoby v místnosti. V režimu topení i chlazení lze na dálkovém ovládání zvolit přímé nebo nepřímé proudění vzduchu.
Omyvatelný filtr
Některé z našich jednotek mají zabudované uhlíkové a antibakteriální filtry na čištění vzduchu. takto mohou být malé částice prachu, pylu a zápachů, které se zachytí ve filtru, jednoduše odstraněny. Filtry jsou omyvatelné a lze je několikrát opakovaně použít.
Ekologický senzor pohybu
Prostřednictvím našeho eko-senzoru pohybu máte k dispozici další funkci, která Vám umožní snížit náklady. Dva zabudované senzory pravidelně monitorují intenzitu pohybu v místnosti a automaticky přizpůsobí teplotu v místnosti. Zaznamená-li jednotka jen nízkou aktivitu, automaticky sníží výkon a tímto šetří elektrickou energii.
Nano-titanový wasabi filtr
V našich nejnovějších modelech jsme použili velmi moderní nano-titanový wasabi filtr, který použitím wasabi kromě funkce odstranění zápachu a eliminace částic výrazně zvyšuje antibakteriální činnost. Využíváme antibakteriální působení wasabi, které pomocí obsažených éterických olejů odstraňuje choroboplodné zárodky. Wasabi filtr tímto přispívá k docílení čistého vzduchu.
Leave Home
Funkce „Leave Home“ firmy Hitachi je momentálně na trhu jedinečná a kontroluje, aby teplota v místnosti podle volby neklesla pod 10°C, pokud v místnosti delší dobu nejste (např. během dovolené). Tak zabráníte vychladnutí místnosti a tvorbě plísní. Délku trvání funkce je možné individuálně určit. Pokud jedete např. na tři týdny na dovolenou a podle toho nastavíte tuto funkci na 21 dní, po uplynutí této doby se klimatizace nastaví do předchozího nastaveného „normálního“ režimu. Jednotku lze nastavit až na max. 99 dní.
Funkce ECO
Funkce ECO Vám umožňuje ušetřit energii a tím i náklady. Výkon se omezuje jedním stisknutím tlačítka a odpovídajícím způsobem se sníží teplota. Úspora energie samozřejmě závisí na různých parametrech jako je vnější teplota, pokojová teplota, požadovaná teplota a samostatná klimatizační jednotka.

Klimatizační systémy vybavené invertorovými technologiemi

Klimatizační systémy vybavené invertorovými technologiemi pohonů kompresorů a ventilátorů dosahují nízkých provozních nákladů. Klimatizační systém může být v základní sestavě split, tzn., na jednu venkovní jednotku připadá jedna vnitřní jednotka, nebo v konfiguraci duo, trio, multi, kdy na centrální venkovní jednotku je napojeno několik vnitřních jednotek. Velikost venkovní klimatizační jednotky odpovídá celkovému výkonu klimatizačního systému. Čím vyšší výkon systému, tím jsou větší i rozměry jednotek, hlučnost, odvlhčení, proudění vzduchu atd.

Vnitřní klimatizační jednotka

Vnitřní jednotky mohou být v provedení nástěnném (instalace na zeď), parapetním (instalace pod okno, k podlaze), do podhledu s výfukem vzduchu do dvou, nebo čtyř stran), podstropním (instalace pod strop), nebo do vzduchotechnických rozvodů.

Je-li preferován režim tepelného čerpadla, je vhodnější zvolit o řád výkonnější vnitřní jednotku než pro režim chlazení. V režimu tepelného čerpadla vzduch-vzduch chybí radiační složka záření jako u radiátorů, prostor je vyhříván pouze horkým vzduchem a akumulace (přestup) tepla do stěn místnosti a předmětů je pomalejší. Můžeme říci, že se jedná o rychlé citelné teplo od okamžiku požadavku na topení, ale pro vyhřátí prostoru je potřeba delšího chodu systému.

Chladící výkon v obytných místnostech

V režimu chlazení obytné místnosti je účelné zvolit menší chladicí výkon než je vhodný vypočtený. Studený vzduch z vnitřní jednotky směřující na osoby je vždy nepříjemný. Vnitřní jednotka by měla být instalována tak, aby výfuk vzduchu jak v režimu tepelného čerpadla nebo chlazení nebyl směřován přímo na osoby, ale mimo do prostoru, kde se pozvolně promíchá se stávající vzduchovou hmotou bez vzniku nežádoucího průvanu.

Venkovní klimatizační jednotka

Venkovní klimatizační jednotka musí být instalována tak, aby byl zajištěn dostatečný a bezproblémový přívod a odvod vzduchu pro ventilátor. Venkovní jednotku je vhodné situovat do míst, kde nebude rušit svým hlukem. Jedná se především o hluk ventilátoru a kompresoru. Při chodu jednotky na malý výkon může být slyšitelný i zvuk elektroniky invertoru. Venkovní jednotku (kondenzátor) je nutné pravidelně čistit, nejlépe tlakovou vodou, případně stlačeným vzduchem, a je vhodné již při její instalaci brát na tuto skutečnost ohled.